Warning: Undefined array key "options" in /home/html/fenrisfight.cz/public_html/www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 93

Pravidelné tréninky šermu

Tréninky probíhají celoročně a přidat se k nám můžete kdykoliv. Přijďte vyzkoušet první hodinu zdarma.

Kdy a kde

Tréninky probíhají 2x týdně v tělocvičně poblíž Náměstí Míru a je možné na ně začít chodit kdykoliv ve školním roce. Po skončení tréninku lze využít sprchy (neplatí během covid opatření). Sebou je na začátek potřeba pouze sportovní oděv a obuv, ostatní vám bude zapůjčeno. Na trénink mohou přijít i mladší 15 let.

Pondělí  19.00 – 21.00

Čtvrtek  19.00 – 21.00

Neděle  19.00 – 21.00 (pouze individuální lekce)

Adresa tělocvičny: ZŠ Praha 2, Jana Masaryka 21, Praha 2 (v přízemí vlevo)

Koncepce

Tréninky v FFS jsou vedeny individuálním stylem. Každý člověk je jiný, má jinou motoriku, přemýšlení, jiný způsob uchopení pohybu a jiné silné či slabé stránky. Upustili jsme proto postupně od běžného způsobu, kdy všichni žáci musí dělat vždy to samé co ostatní. U nás každý dostává cvičení zaměřené konkrétně na to, co ve své fázi výcviku aktuálně potřebuje nejvíc.  To samé platí i při výběru zbraní – na hodině mohou žáci cvičit ty zbraně, o které mají zájem a nemusí se řídit tím, co cvičí ostatní. Kromě nácviku technik se naši žáci věnují i přípravě na šermířská vystoupení, natáčení, historické bitvy nebo i přípravě na reálný boj.

Pomůžeme vám najít a zvolit si vlastní styl. Lektor, který má dlouholeté zkušenosti s různými druhy šermu, se vám bude individuálně věnovat a navrhne vám ten nejvhodnější osobní styl boje. Neučíme ryby létat – cvičení navrhneme na míru vašim fyzickým i psychickým předpokladům. Nebudeme vás slepě drilovat, ale pomůžeme vám skutečně porozumět aplikaci různých bojových technik i tvorbě bojových choreografií. 

Kromě vlastního šermu s rozličnými zbraněmi od antiky po současnost vám můžeme nabídnout mnoho přidružených dovedností, jako je taktika, použití rytířských zbrojí, čištění zbraní, základy herectví a kaskadérství, poradenství ohledně dobových kostýmů, psychologie boje a další. 

Detaily tréninku

První hodina na zkoušku zdarma.

Délka jednoho tréninku: 2 h (s přestávkou po první hodině).

Na trénink je možné chodit jednou či dvakrát týdně.  V případě chození jednou týdně je jedno, zda přijdete jeden týden v pondělí a další zas ve čtvrtek. 

Není potřeba si pořizovat meč – napoak je rozumné nejprve se na tréninku pár měsíců seznamovat s funkcemi zbraně a meč si pořizovat až v době, kdy nabudete nějaké základní znalosti o tom, jaký meč je pro vás vhodný.

Předplatné:

Měsíční výcvik (předplatné na měsíc):

 • základní (1x týdně): 1.000 Kč
 • intenzivní (2x týdně): 1.400 Kč

Čtvrtletní výcvik (předplatné na 3 měsíce):

 • základní (1x týdně): 2.400 Kč
 • intenzivní (2x týdně): 3.600 Kč

VIP vstup (permanentka na celý školní rok)

 • možnost chodit na jakékoli pravidelné tréninky
 • 10.000 Kč
 

Cena za jeden dvouhodinový trénink bez předplatného: 400 kč

Charitativní výuka zdarma

Pro žáky ze sociálně slabých poměrů nabízíme možnost chození na trénink zdarma či se slevou, výměnou za pomoc s činností školy – administrátorské práce, čištění zbraní, účast na středověkých akcích apod.

Workshopy

Po celý rok probíhají souběžně s tréninky víkendové workshopy zaměřené na středověké, military, survival ču fantasy akce a také další aktivity typu natáčení či focení.

Poslední čtyři dny v srpnu probíhá každoročně workshop v přírodě ve středověkých či vikingských kostýmech (zaměřený na týmovou taktiku, survival, vrhání zbraní, boj ve formacích).

Chci dostávat informační mail a pozvánky na workshopy a další akce:

Jak přijít na první trénink

S sebou potřebuješ pouze sportovní oděv a obuv a něco k pití – zbraně či jiné potřebné věci ti půjčíme. Přijď chvíli před začátkem tréninku (5 či 10 minut), aby ses stihl seznámit, převléci a připravit na hodinu.  Můžeš přijít klidně i bez předchozího ohlášení – ale je lepší, když nám napíšeš mail že chceš přijít, abychom s tebou počítali.

Tělocvičnu ve škole najdeš tak, že za hlavním vchodem do školy vyjdeš krátkým schodištěm k proskleným dveřím a za nimi se dáš skrz další dveře  vlevo – na konci této chodby je tělocvična. Kdybys to nenašel, napiš nám zprávu (whatsapp, messenger) nebo zavolej na naše číslo  605 151 952.

Na tréninku si všichni tykáme, a je vhodné se vždy když budeš s někým koho neznáš cvičit, se s ním pozdravit a navzájem se představit.

Trénink trvá dvě hodiny a vždy v půlce je 15 minut pauza na doplnění tekutin, odpočinek a protažení.  V této pauze se také zapisuje docházka a můžeš se nás zeptat na věci okolo šermu a  historie, které tě zajímají. Na konci hodiny je krátké posilování a někdy jdeme ještě po tréninku společně na večeři, saunu, kulečník apod.

Ve škole je sprcha, kterou lze za normálních okolností po tréninku využít, nicméně nyní je kvůli COVID sprchování ve škole zakázané.

Abychom předešli zranění, je potřeba během tréninku dodržovat následující bezpečnostní pravidla:

 • Během cvičení nemluvíme, čímž bychom rozptylovali jak sebe tak našeho sparringpartnera. Pokud máme nějaký dotaz, neptáme se lidí okolo, ale zdvihneme ruku a dotaz vzneseme na vyučujícího
 • Začátek útoku mečem vždy jasně signalizujeme výzvou či očním kontaktem, a neútočíme na člověka, jenž není na výkon připraven.
 • Při úchopech, škrcení a pákách si hlídáme naši komfortní hranici, a včas zvoláme STOP.
 • Pečlivě dodržujeme rozdělení výkonu na tři tempa (pomalé střední a rychlé) a před každým cvičením si s sparringpartnerem navzájem ujasníme, v jakém tempu budeme výkon provádět.
 • Bez pokynu vyučujícího neopouštíme stanovené místo pro cvičení, abychom se nepletli ostatním do dráhy meče.
 • Pokud nastane nějaký zdravotní problém, neprodleně to oznámím vyučujícímu.
 • Zákaz požívání alkoholu a drog před tréninkem.

Pokud ti něco není jasné, klidně nám kdykoliv napiš zprávu a zeptej se co potřebuješ vědět.

Žádost o trénink

Odesláním žádosti souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Jak Vám mohu pomoci?